niedziela, 27 marca 2016

„Gra o Tron” – RecenzujemyZwiastun: 
  
  
Gatunek: Dramat, Fantasy, Przygodowy
Rok produkcji: od 2011
Data premiery za granicą: 17 kwietnia 2011 roku
Data premiery w Polsce: 18 kwietnia 2011 roku
Kraj produkcji: USA
Język oryginału: angielski
Czas trwania odcinka: 60 minut
Reżyseria: David Benioff i D.B. Weiss
Scenariusz: George R.R. Martin
Koszt realizacji jednego odcinka: 6 milionów dolarów

Opis fabuły (wg Filmweb):
Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Robert Baratheon, król Siedmiu Królestw, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka, aby służył jako jego główny doradca. Ten, podejrzewając, że poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również zamierzają odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również inne rody, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się pradawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

Moja opinia:
Serial kręcony jest przez dwie ekipy w wielu rejonach świata (m.in.: Chorwacja, Islandia, Hiszpania). Doskonałością porażają efekty specjalne (smoki, wilkory). Obsada aktorska jest wprost genialna.
Co tu dużo mówić – cudo. Jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek oglądałam. Dawne czasy i klimat wojny – to, co uwielbiam. Nic dodać, nic ująć. W kwietniu tego roku ma ukazać się szósty sezon, na który oczywiście czekam z wielką niecierpliwością. Przyznam szczerze, że na początku nie byłam przekonana do „Gry o Tron”. Mimo wszystko postanowiłam zobaczyć przynajmniej jeden odcinek i tak już zostało. Wkręciłam się niesamowicie szybko.
Jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bohaterowie są różni – od „ludzi honoru”, przez królobójców, do zabójców i nie tylko.
Muszę jednak wspomnieć, że serial jest zdecydowanie dla ludzi o mocnej psychice. Dla niektórych sceny zabójstw, np.: wbijanie miecza w oczy, miażdżenie rękami czaszki mogą być nieprzyjemne. Warto też dodać, że jest sporo seksu, zwłaszcza w pierwszych sezonach. No, ale kto powiedział, że to bajka dla dzieci?
Osobiście gorąco polecam!

Ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Poprzednie Notki