środa, 22 października 2014

„Upadli” - Recenzujemy


Autor: Lauren Kate
Tytuł: Upadli
Oryginalny tytuł: Fallen
Gatunek: fantasy, science-fiction

Data wydania: 24.05.2010
Przekład: Studniarek Anna
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 480
Liczba rozdziałów: 20


Pierwsze zdanie: ,,Co byście czuli, nie mogąc być z osobą, która jest Waszym przeznaczeniem?"


Opis książki:
Para kochanków.
Starożytna wojna.
Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni.
Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek.
W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego.
Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.
Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić.
„Upadli” to powieść ekscytująca i romantyczna, połączenie wciągającego thrillera i historii miłosnej. Moja opinia:

Tę książkę poleciła mi moja koleżanka. Na początku stwierdziłam, że będzie nudna, ale pomyliłam się. Książka jest świetna. Idealna dla młodzieży. Książka ta wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Historia może i była troszkę oklepana - dwoje przeznaczonych sobie kochanków, którzy nie mogą być być ze sobą - lecz opisana w bardzo ciekawy i przyjemny dla oka sposób. 


      Ocena: 9/10 

7 komentarzy:

 1. Powtarzasz się w ostatnim jak i pierwszym zdaniu: '' Tę książkę poleciła mi moja koleżanka''. Tak samo za dużo słowa ''książka'' występuje co niezbyt ładnie się czyta. '' Tę książkę poleciła mi moja koleżanka. (...)Książka jest świetna. Idealna dla młodzieży. Książka ta (..)'' - taka rada.
  I kiedy będą wyniki konkursu? Kto wygrał\?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak już wspomniałam z dwa posty wcześniej - wyniki nie prędzej niż pod koniec października, przed końcem roku. Zawarte jest to w regulaminie konkursu.

   Usuń
 2. kiedy posty z szablonami, albo nagłówkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ten czas nie wykonujemy grafiki. Dział Szablonów jest w trakcie przygotowań, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie "otwarty".

   Usuń
 3. jakoś pusto u Was i smutno bez tych fajnych szablonów i ciekawych notek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe notki są, po prostu czasowo nie występuje grafika. :)

   Usuń
 4. Recenzja jest bardzo krótka i dowiadujemy się tylko, że jest fajna (swoją drogą nienawidzę i uwielbiam te słowo jednocześnie). Spróbuj następnym razem napisać coś więcej :)

  OdpowiedzUsuń

Poprzednie Notki