wtorek, 16 września 2014

I Urodziny ISu - Dzień 2.

Rozpoczął się drugi dzień świętowania na ISie. Mamy nadzieję, że jesteście z nami. Dzisiaj przedstawimy obiecane wywiady z członkami załogi.Na pierwszy ogień idą administratorki.

WYWIAD Z LADIRE by Lusieeek
Skąd pomysł na założenie Internetowego Spisu? I skąd pomysł na nazwę? Chciałaś od razu, aby był to spis blogów?
Pomysł przyszedł, kiedy zobaczyłam po raz pierwszy Katalog Ocenialni. Pomyślałam wtedy, że fajnie byłoby mieć swój własny blog. Na początku myślałam rzeczywiście tylko o spisie, ale z czasem mój pomysł się rozwinął i postanowiłam złączyć w moim blogu wszystko co możliwe. Wymyślanie nazwy było naprawdę trudne. Zdecydowałam jednak, że nie będę wymyślać czegoś niesamowitego. Nie chciałam, aby blog był ograniczony przez nazwę. W końcu stanęło na Internetowym Spisie. Tak jak skrót IS jest odmianą angielskiego czasownika być, tak ten blog po prostu jest i mam nadzieję, że ktoś to zauważa.

Szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagi na skrót, zawsze, gdy go pisałam, pod nosem mówiłam sobie po prostu „Internetowy Spis". Ciekawy pomysł. Początki są zazwyczaj trudne. Teraz IS ma ponad 30 obserwujących, a za sobą rok działalności. Jak udało przebić Ci się do tej strefy blogosfery i przetrwać? Bardzo wiele blogów po miesiącu/dwóch już jest zamykanych... 
Nie zastanawiałam się nigdy jak mi się to udało. Na samym początku rozesłałam trochę spamu, a potem starałam się, aby utrzymać blog w najciekawszym stanie, aby zachęcić do obserwowania. Nie mogłam się doczekać, żeby dobić do 15 tyś. odwiedzin, a teraz jest ich już ponad 35 tyś. Sama nie wiem jak udało się ISowi przetrwać ten rok. Było kilka załamań i zastanawiałam się nad zawieszeniem, ale zawsze w ostatniej chwili rezygnowałam z tego zamiaru. Myślę, że chodzi tu przede wszystkim o wytrwałość, niepoddawanie się i przyjmowanie krytyki. Najważniejsze to jednak uwierzyć w siebie!

To cenna rada, szczególnie dla początkujących blogów. Więc może zapytam: czy posiadałaś jeszcze jakieś z wyjątkiem ISu?
Prowadziłam kiedyś blog z opowiadaniem i byłam z niego dumna, ale po napisaniu pięciu rozdziałów stwierdziłam, że fabuła jest do niczego i go usunęłam. Mimo to z przyjemnością wspominam tego bloga. Dzięki niemu cała moja klasa dowiedziała się, że jestem pisarką. Teraz zaś nauczycielki namawiają mnie do napisania jakiegoś dłuższego opowiadania i muszę przyznać, że zaczęłam już przymierzać się do tego zadania.

Masz już może pomysł, o czym będzie to opowiadanie?
Mam już ogólny zarys. Powiem tylko, że to będzie fantasy, romans i trochę kryminału. Być może będzie jeszcze coś, ale to wyjdzie w trakcie pisania. Niestety nie mogę zdradzić więcej, bo to niespodzianka.

Wiemy już, że nauczycielki i znajomi wiedzą, że piszesz. Jak się dokładnie dowiedziały? I czy Twoi rodzie i reszta rodziny wiedzą, co poczynisz w internecie?
Klasa dowiedziała się przypadkiem. Kiedy polonistka sprawdziła jedno z moich wypracowań zapytała, czy mogłabym napisać jakieś opowiadanie. Wygadałam się wtedy, że już piszę. Co do moich internetowych poczynań, to rodzina wie, że coś tam robię, ale nie ma pojęcia o co konkretnie chodzi.

Nie chcesz im powiedzieć, czy po prostu się nie dopytują o szczegóły?
Nie interesuje ich co robię, ale nawet gdyby pytali chyba bym im nie powiedziała. Są nieufni w stosunku do internetu.

A ty? Nie boisz się, że może Cię spotkać coś złego? Mówię tutaj zarówno o internecie, jak i życiu prywatnym.
Tak jak w internecie, tak w i w realnym życiu czuję się pewnie. Niewiele rzeczy jest w stanie mnie przestraszyć. Moją jedyną fobią są pająki, ale przymierzam się do przezwyciężania tego lęku.

Wiele osób się ich boi, również po części ja, więc może powiesz nam, jak masz nadzieję zwalczyć ten lęk?
Jeszcze się nad tym nie zastanawiałam. Mam nadzieję, że pomogą mi moi przyjaciele.

Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość?
Na razie nie czynię planów. Mam nadzieję, że po prostu będę szczęśliwa.

Dla jednych szczęście to fortuna, dla drugich sława, a dla trzecich jeszcze coś innego... Co to słowo oznacza konkretnie dla Ciebie?
Wymieniać mogłabym długo. Dla mnie szczęście to jednak przede wszystkim satysfakcja z życia i duma z osiągniętych celów.

Czy jest coś, co bardzo chciałabyś zrobić przed śmiercią?
Staram się nie myśleć o śmierci, ale skoro pytasz... Chciałabym napisać książkę i ją wydać.

Pisanie jako praca czy bardziej jako hobby?
Zdecydowanie hobby. Lubię pisać, bo mogę przez historie, które opowiadam pokazać co myślę i jak się czuję. Podczas pisania mogę uwolnić umysł, wypuścić go z barier realnego świata i pozwolić by fantazja niosła mnie do zupełnie innego świata.

Masz jeszcze jakieś inne zainteresowania?
Oczywiście! Mam wiele zainteresowań. Jest wśród nich śpiew, jazda konna i wiele innych.

Od jak dawna uczysz się jeździć na koniach?
​Zaczęłam całkiem niedawno, ale konie kocham od dziecka.​

 Co lubisz robić w czasie wolnym?
Wszystko i nic, jak większość ludzi. Co mi się spodoba to robię.

Czy jest coś, co Cię wyróżnia z tej większości ludzi?
Sama nie wiem. To mogą ocenić tylko obce osoby.

Stawiasz bardziej na ilość czy jakość pośród przyjaciół?
Na jakość. Nie potrzebuję wielu znajomych, wystarczy kilku prawdziwych przyjaciół.

Kogo uważasz za swojego najlepszego przyjaciela? 
​Hym, trudne pytanie​. Mam kilka przyjaciółek, ale nie potrafię wybrać tej najlepszej.

Wymienisz ich imiona?
Na pewno się ucieszą ;) Dominika, Oliwia, Oliwia, Monika, Nikola, pozdrawiam was :*

Do której klasy idziesz?
Teraz do drugiej gimnazjum. Taka ze mnie małolata.

A gdzie się konkretnie uczysz?
​Uczę się w gimnazjum im. Jana Pawła II​ w okolicach Kępna.

Potem liceum czy technikum?
Skłaniam się w stronę technikum, ale nigdy nic nie wiadomo.

Dobrze, więc życzę Ci samych sukcesów. A teraz chciałam serdecznie podziękować za wywiad.
Ja również dziękuję.

WYWIAD Z LUŚKĄ by Ladire
​Witam. Chciałabym zadać ci kilka pytań dotyczących twojej pracy na ISie. Czy jest to możliwe?
Jasne, tylko odpowiadać będę co jakiś czas ;)

Gdzie znalazłaś IS i skąd pomysł, żeby rozpocząć na nim staż?
Na IS wpadłam w sumie przypadkowo. Po prostu zaglądałam na różne blogi i tak znalazłam link do Internetowego Spisu. A skoro akurat nigdzie "nie pracowałam" i czasu wolnego miałam więcej, niż potrzebuję, to postanowiłam spróbować. No i udało się, dostałam się! :)

Jak się czułaś na początku pracy na ISie? Czy ciężko było przejść staż?
Początkowo - aż wstyd przyznać - praktycznie nie przejmowałam się nim. Miałam wiele innych ważniejszych rzeczy na głowie, przez co nawet prawie o nim zapomniałam. Jednak przejrzałam na oczy i postanowiłam, że skoro dostałam szansę i zajęłam miejsce, na którym innym mogło zależeć, muszę się postarać. Następnie zaczęłam się przykładać do wszystkiego, aby wyjść jak najlepiej i nie odczuwałam tego, jako czegoś trudnego, co muszę zrobić, lecz jako po prostu przyjemność i świetną zabawę. Jeśli się tylko spojrzy pod innym kątem, nic tak naprawdę nie jest ciężkie czy trudne.

Co zmieniło twój pogląd na sprawę stażu? Czy to był impuls z zewnątrz czy też sama zdałaś sobie sprawę z sytuacji?
Przede wszystkim był to mail właściwie od Ciebie, gdzie napisałaś do mnie, dlaczego się nie udzielam. W pierwszej chwili już nawet chciałam napisać, że rezygnuję, jednak po głębokich przemyśleniach wybrałam tą drugą drogę. Teraz wiem, że była to dobra decyzja.

Cieszę się, że moja wiadomość przyniosła tak wspaniałe rezultaty. Co najbardziej podoba ci się w Internetowym Spisie?
Hah, aż trudno wybrać. W Internetowym Spisie podoba mi się wszystko, głównie dlatego, że nie zatrzymuje się on na np. tylko robieniu szablonów czy pisaniu ocen blogów, lecz można na nim znaleźć wszystko; grafikę, zwiastuny, oceny, wywiady, recenzje, katalog i wiele więcej! To naprawdę niesamowite.

​Czyli uważasz, że taka wielofunkcyjność jest przydatna? A może czasem przytłacza cię różnorodność obowiązków?​
Jak dla mnie to wszystko jest przydatne.Nie mam problemu z niczym, ponieważ jestem na ISie praktycznie od początku i wszystko było przy mnie dodawane po kolei, a nie na raz. Jednak dla początkujących osób, stażystek, może być tego za dużo. Chodź tak naprawdę tylko tak się wydaje. W rzeczywistości dzięki temu, że wszystko jest rozdzielone, każdy ma na wszystko czas, a czytelnicy ISu mogą być zadowoleni z efektów.

Jakie są twoje zainteresowania? Czy nie przeszkadzają ci w pracy na Internetowym Spisie?
Zainteresowań mam sporo, kocham tańczyć, śpiewać, dlatego ćwiczę z różnymi programami, chodziłam na tańce, jednak zrezygnowałam. Kocham pływać, ale robię to rekreacyjnie. Za to w tym roku zamierzam zacząć uczyć się grać na gitarze oraz w tenisa - początki już są za mną ;) Również gram w koszykówkę, chodzę na zajęcia, ale tylko szkolne, jednak jeszcze trochę pomęczę mamę prośbami i może zgodzi się zapisać mnie na Wisłę. To jedno z moich marzeń ♥
Mimo tego wszystkiego jednak dla ISu zawsze znajdzie się wolna chwila. To już po prostu część mnie ;)

Chcesz zapisać się na Wisłę. Jakie są inne twoje marzenia?​
Mam wiele marzeń, ale nie mówię o nich głośno, bo mogą się nie spełnić ;p

Czy któreś z tych marzeń jest może związane z przyszłym zawodem? Czym chciałabyś się zajmować w przyszłości?
Hah, ciągle zmieniam myśl, kim zostanę w przyszłości. Jednak aktualnie najprawdopodobniejszym wyjściem jest, że zostanę fizjoterapeutką i opiekunką do dzieci (po technikum) :)

Skąd taka decyzja?
Mój kuzyn właśnie studiuje fizjoterapie na AWFie i zaczął o tym opowiadać. Zainteresowało mnie to. A po rozmowie z rodzicami, mama zaproponowała, abym miała jakiś plan awaryjny i tak wyszło, że będzie to opieka ;)

​Jednak wspomniałaś, że twoje plany często się zmieniają. Jakie były poprzednie rozpatrywane przez ciebie możliwości?
Przez długi czas chciałam zostać weterynarzem, a jak i na każdą dziewczynkę przystało, to również księżniczką, policjantką, lekarzem, modelką, fryzjerem. Długo by wymieniać ;)

Musisz lubić zwierzęta skoro chciałaś zostać weterynarzem.​ Czy masz jakiegoś swojego pupila?
Mam trzy: psy Psotkę i Dżekiego oraz kotkę Łeskę. Oj, tak, naprawdę je kocham! :)

Co skłoniło cię do nadania im takich imion?
Dżeki dostał imię po swoim poprzedniku. Łeska ponieważ takie nam się podobało. A Psotka wybrałam ja, gdyż także mi się spodobało. O dokładniejszych historiach nie będę opowiadać...

To pewnie bardzo ciekawe opowieści. Do której klasy chodzisz?
Aktualnie idę do drugiej gimnazjum :)

Do jakiej konkretnie szkoły idziesz?
W mojej miejscowości jest tylko jedna szkoła ;) No, ale jeśli już tak chcesz wiedzieć, to chodzę do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonach ;)

Masz tam jakieś przyjaciółki?
Tak, właściwie, to większość z nich tam uczęszcza ;)

Czy zdradzisz ich imiona?
Tak, to Ida, Natalia, Hania, a spoza szkoły jeszcze Ania, Monika i o rok młodsza Wiktoria oraz rodzynek Alan ;)

Wolisz mieć wielu udawanych przyjaciół czy kilku lojalnych?
Wydaje mi się, że każdy wybrałby to co ja, czyli kilku lojalnych.

​Jakie cechy najbardziej cenisz u ludzi?​
Szczerość i uczciwość. To dla mnie najważniejsze.

Czy twoi przyjaciele posiadają te cechy?
Tak, inaczej bym nie dała rady się z nimi przyjaźnić. Kiedyś miałam fałszywą przyjaciółkę, która przeciwieństwem tych cech. Dostałam wtedy porządną nauczkę.

Mam więc nadzieję, że będziesz spotykać w swoim życiu wile osób o tych cechach. Chciałabym ci teraz bardzo podziękować za wywiad.
Również bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i mam nadzieję, że spotkam jeszcze wiele takich ludzi.

Teraz wywiad z jedną z naszych stażystek.

WYWIAD Z TI NI by Lusieeek
Skąd pomysł na dołączenie do Internetowego Spisu? Kiedy się z nim pierwszy raz spotkałaś?
Pierwszy raz spotkałam się z Internetowym Spisem wchodząc na bloga koleżanki, która miała wasz button. Weszłam zaczęłam oglądać zwiastuny no i wiedziałam, że muszę spróbować się do was przyłączyć :)

Ile już tworzysz zwiastuny?
Od maja tego roku :)

Czy IS to Twoja pierwsza zwiastunownia?
Tak.

Dlaczego akurat zwiastuny? A nie szablony, oceny czy coś innego?
Zwiastuny dlatego, ponieważ strasznie kocham zbierać różne gify dodawać do nich muzykę to jest po prostu świetna robota. :)

Dla kogo wykonałaś pierwszy zwiastun?
Swój pierwszy zwiastun wykonałam na swojego własnego bloga :)

Nadal go prowadzisz? I zdradzisz nam może, na temat czego on był?
Nie prowadzę go już. Ale ostatnio zaczęłam pisać nowy blog oraz zaczynam pisać bloga o sobie.

Bloga o sobie? To interesujące. Może dla zachęty dodasz nam kawałek? I o kim tym razem będzie Twój nowy blog? Zakładam, że będzie to opowiadanie, prawda?
Mogę wam dać linka: http://tinitynkablog.blogspot.com.
Znajdzie się w nim coś o mnie. Oraz na pewno znajdzie się notka o tym jak to James z Janoskians zobaczył filmik zrobiony specjalnie przeze mnie na urodziny kolegi z zespołu.
Prowadzę też drugi blog z opowiadaniem. Do opowiadania zrobiłam zwiastun :) http://nowbecomeawarrior.blogspot.com.

Czy Twoi rodzice, ktoś inny z rodziny albo znajomi wiedzą o tym, że piszesz i tworzysz zwiastuny dla ISu?
Mama wie, ale zbyt tym się nie interesuje.

Nie chcesz, aby reszta wiedziała, czy po prostu Ci na tym nie zależy?
Nie zależy mi na tym.

W takim razie na czym Ci zależy? :)
Zależy mi na tym aby udał się staż w Internetowym Spisie, aby mój blog się rozwinął i aby nic nie zmieniło się do końca wakacji. :)

Oczywiście tego Ci życzymy :) Czy oprócz tego, co wymieniłaś, masz jakieś marzenia? Cele do spełnienia?
Moim wielkim marzeniem to w te wakacje zakończyć czytać książki Dana Browna, a celem do spełnienia to osiągnąć idealną wagę.

Jak próbujesz osiągnąć idealną wagę? I ile ona wynosi?
50 kg. Próbuję ją osiągnąć po przez ćwiczenia, czasami biegam, staram się po prostu mało siedzieć w domu, mniej jeść i więcej się ruszać.

Robisz to ze względu na siebie, czy może z powodu, że ktoś np. rzucał negatywne uwagi w Twoją stronę? 
Robię to całkowicie dla siebie.

Czy uważasz się za osobę szczęśliwą?
Tak. Jestem bardzo szczęśliwa.

Co lubisz robić w wolnym czasie?
Spotykać się z przyjaciółmi, poczytać książkę.

Jaką tematykę książek wybierasz? I jaka jest Twoja ulubiona?
Nie potrafię wybrać jednej tematyki. Najbardziej kocham fantastykę, kryminały i thrillery. Ulubionej książki także nie potrafię wybrać, ale tak najbardziej spodobały mi się Dary Anioła: Miasto Kości (Cassandra Clare), Wróżbiarze (Libra Bray), Kod Leonarda Da Vinci (Dan Brown).

Jak widać dużo czytasz. A czy znajdujesz czas na pooglądanie filmów? Jaki gatunek wtedy wybierasz?
Znajduję czas na oglądanie filmów ale i tak wolę książki. Najbardziej z gatunków filmowych lubię komedię, fantastykę, dramat, kryminał.

Masz jakiś ulubiony film?
Jest ich kilka
Dary Anioła Miasto Kości
Gwiazd Naszych Wina
Stuck In Love
Porwanie
ale najbardziej i tak kocham Iluzję.

Malujesz się albo używasz różnych innych kosmetyków, czy raczej stawiasz na bycie naturalnym?
Bardziej stawiam na bycie naturalnym, ale lubię od czasu do czasu pomalować sobie paznokcie czy rzęsy.

Jaki masz ulubiony kolor?
Najbardziej kocham czarny, biały i czerwony.

Masz jakieś marzenia?
Tak. Jest ich całkiem sporo.

Wierzysz, że kiedyś się spełnią, czy są jednak bardziej "nieosiągalne"?
Niektóre z moich marzeń może w niedalekiej przyszłości uda się spełnić, ale większość jest "nieosiągalna"

Wyobraź sobie, że dostajesz tysiąc złotych od rodziców na urodziny. Co byś z nimi zrobiła?
Najpierw z pewnością bym im bardzo podziękowała za taką sumę. Część wydałabym na książki, kupiłabym trochę nowych ubrań i resztę odłożyła na studia.

Wiesz już, na które studia chcesz iść?
Jeżeli moje oceny będę dalej takie dobre jak mam to tak. Chciałbym pójść na studia. Kręci mnie anglistka i aktorstwo.

Kim chcesz zostać w przyszłości? Do którego kierunku "ciągnie" Cię bardziej?
Chciałabym zostać nauczycielką języka angielskiego lub tłumaczką w firmie. Bardziej ciągnie mnie do języka angielskiego. Ogólnie bardzo bym chciała tak samo jak moja ciocia wyjechać do Anglii.

Oczywiście życzę Ci, aby to się spełniło. A na razie dziękuję za przeprowadzony wywiad.
Bardzo dziękuję. :)

Poniżej, w losowej kolejności, znajdziecie wywiady z resztą załogi.

WYWIAD Z CAROLLE by Lusieeek
Skąd pomysł na dołączenie do Internetowego Spisu? Kiedy się z nim pierwszy raz spotkałaś?
Z Internetowym Spisem pierwszy raz spotkałam się na początku czerwca tego roku. Zauważyłam, że macie otwartą rekrutację i pomyślałam: "Czemu mam nie spróbować?". Sama piszę bloga, więc ocenianie innych okazało się dla mnie wspaniałym zajęciem.

Na jaki temat piszesz bloga?
Mój blog to fanfiction z udziałem One Direction, jednak w rozdziały staram się wplatać po trochu z dwóch innych gatunków: romansu i fantasy.
Nie lubię pisać o sprawach, które są rutyną w życiu każdego człowieka, dlatego stawiam na oryginalność i dorzucam kilka rzeczy "nie z tego świata". ;)

Dlaczego właśnie ocenianie blogów?
To poszło chyba drogą eliminacji: grafiki tworzyć nie umiem, więc szabloniarką zostać nie mogę, tak samo jest ze zwiastunami, więc marnym byłabym zwiastunowcem. A skoro sama mam bloga i piszę, tworzę.. to czemu miałabym również nie oceniać? ;)

Dla kogo wykonałaś pierwszą ocenę??
Moim pierwszym blogiem do ocenienia był "Do not forget" (http://my-world-is-your-name.blogspot.com), który teraz kompletnie zmienił nazwę. Jednak wchodząc na bloga widzę, że autorka nie wzięła sobie do serca moich rad. "Do not forget" był nie tyle moją pierwszą ocenioną pracą, co nawet oceną rekrutacyjną.

Jesteś za to na nią zła? Że nie posłuchała Twoich rad? A może jest Ci przykro?
Zła nie jestem. Przykro też mi nie jest. Sądzę, że nawet po przeczytaniu oceny przez autorkę bloga ona nadal uważała, że jej koncepcja jest lepsza.
Każdy z nas jest inny i każdy widziałby swojego bloga inaczej, więc rozumiem, dlaczego nie posłuchała moich rad.

Jak sobie radzisz z krytyką?
Powiedziałabym, że z krytyką radzę sobie nawet dobrze. Jeśli jest to prawdziwa krytyka, a ten, kto mnie krytykuje, chce mi w jakiś sposób pomóc, myślę o jego radach, a czasami nawet z nich korzystam. Ale tzw. "hejty" omijam szerokim łukiem, najczęściej nawet na nie nie odpowiadam. Nie lubię osób, które potrafią skrytykować w drugim człowieku dosłownie wszystko, byleby tylko mieć jakieś zajęcie. ;)

Od jak dawna jesteś bloggerem?
Bloggerem jestem od początku kwietnia 2012r. Założyłam bloga po tym, kiedy zaczęłam czytać fanfictions i zachciało mi się mieć swojego. ;)

Czy posiadasz związane z nim jakieś wspomnienia?
Tak, jest ich kilka. Przeważnie są to poszczególne wątki opowiadania, które często wprawiają mnie w śmiech, bo patrząc na nie z perspektywy czasu, który upłynął od ich napisania, zdaję sobie sprawę z tego, że były bezsensowne. ;p Bardzo miło wspominam też pozytywne opinie czytelników, mimo że moje teksty nie były dość dobre te dwa lata temu. ;p

A jakie masz najlepsze wspomnienia dotyczące Twojego życia, dzieciństwa, szkoły?
Mojego życia? Hm, to było pewnie rok temu w marcu, kiedy urodziła się moja siostra. Byłam w szkole i siedziałam na lekcji, kiedy przyszedł do mnie sms od taty: "Waży 3kg i ma 52cm. Pola już na świecie!". To było najlepsze uczucie, jakiego kiedykolwiek doznałam.
Tak samo, jeśli chodzi o koncert Justina Biebera w Łodzi, który odbył się zaledwie dwa tygodnie po narodzinach Poli. Nie potrafię opisać tego, jak się czułam, widząc mojego idola w tym samym pomieszczeniu, w którym byłam ja. Czując jego obecność, słysząc jego śpiew i szczery śmiech, widząc, że przeżywa to tak samo mocno jak ja... Spełniłam marzenie, a o to w życiu chodzi: żeby cieszyć się najlepszymi momentami w życiu. ;p
Jeśli chodzi o dzieciństwo, z przyjemnością wspominam wakacje z rodzicami. Kiedy miałam dwa lata, wybraliśmy się na Mazury.
Ze szkoły mam również pełno świetnych wspomnień... Dużo by tu opowiadać! ;p

Jak się zachowałaś po tym, jak odczytałaś sms? Zrobiłaś to ukradkiem na lekcji czy poczekałaś do przerwy?
Na koncert pojechałaś sama czy z jakimiś znajomymi?
Do której teraz klasy idziesz?
Było to akurat w czasie lekcji j. polskiego z moim wychowawcą, więc odebrałam go ukradkiem i jedyne co, to mogłam się szeroko uśmiechnąć. A potem na przerwie oddzwoniłam do taty... Byłam wzruszona i szczęśliwa. :)
Na koncert pojechałam z moją przyjaciółką, a na arenie poznałyśmy jeszcze jedną wspaniałą dziewczynę! Mamy naprawdę dużo pięknych i śmiesznych wspomnień. To było zdecydowanie niesamowite przeżycie.
Teraz idę już do drugiej klasy gimnazjum. Pełno pracy przede mną. ;p

Do którego gimnazjum uczęszczasz?
Do gimnazjum nr. 5 w Częstochowie. :)

Potem liceum czy technikum?
Sądzę, że do liceum. Mam zamiar wyjechać do Poznania i tam iść do specjalnej klasy, gdzie będę zdawać maturę po angielsku. Chciałabym studiować za granicą, a takie liceum daje mi kolosalne możliwości. ;p

Kim chcesz zostać w przyszłości?
Marzę o tym, żeby wydać własną książkę. Stworzyłam niezły świat fantastyczny, coś na miarę "Niezgodnej", "Igrzysk Śmierci", czy "Dawcy". Potrzebna mi jeszcze tylko odpowiednia fabuła! ;p
Oprócz bycia pisarką, chcę zdobyć tytuł profesorski i może, hm, zostać... psychologiem?

Dlaczego właśnie psychologiem?
W życiu spotkałam się z wieloma problemami - nie tyle co na mojej drodze, ale na drodze moich bliskich również. Chciałabym dawać ulgę psychice innych ludzi, pomagać im w radzeniu sobie z problemami. Być dobrym, współczującym i szczerym człowiekiem oraz świetnym słuchaczem.

Co lubisz robić w wolnym czasie?
Jeśli chodzi o wolny czas w ciągu roku szkolnego, posiadam go bardzo mało. Staram się go wykorzystać na prowadzenie bloga, teraz również na zajmowanie się ocenami. Często po prostu odpoczywam. A w wakacje? Wtedy jest tyle czasu, że albo kończą mi się zajęcia, albo po prostu nic mi się nie chce. ;p

W szkole chodzisz na jakieś zajęcia dodatkowe?
Kiedyś, jak byłam jeszcze w szkole podstawowej... owszem, było mnóstwo czasu i zero roboty. Teraz, czyli dwa, trzy lata później, czasami nawet nie zdążę uwinąć się ze wszystkimi lekcjami. Chciałabym iść na konkurs pisarski, ale nie wiem, czy mam zamiar siedzieć w czwartki dziewięć godzin w szkole, bo przygotowanie do niego jest właśnie na dziewiątej lekcji. ;p

Masz jakieś zainteresowania?
Moim głównym zainteresowaniem jest pisanie. Potem jeszcze psychologia, fotografia i muzyka.

Wolisz czytać, czy oglądać telewizję? Którą tematykę przeważnie wybierasz?
Zdecydowanie wolę czytać. Bardzo często wybieram fantasy, dramaty i romanse. A najlepiej, żeby wszystko było w jednym. Dlatego też na mojej książkowej półce są same trylogie lub serie. ;p

Jaka jest Twoja ulubiona seria, a jaka ulubiona pojedyncza książka?
Ulubiona seria? Nie potrafię wybrać! Mogę powiedzieć, że uwielbiam "Diabelskie Maszyny" i "Dary Anioła" Cassandry Clare, sagę "Zmierzch" Stephenie Meyer, "Igrzyska Śmierci" Suzanne Collins, trylogię "Trylle" Amandy Hocking, trylogię "Niezgodna" Veroniki Roth oraz serię "Słodkie Kłamstewka" Sary Shepard i "Pamiętniki Wampirów" L. J. Smith. Z pojedynczych książek to "Kamienie na Szaniec" Aleksandra Kamińskiego, "Bądź swoją siłą" Demi Lovato, "Dawcę" Lois'a Lowry (to kwartet czterech książek, ale tylko jedna jest wydana po polsku), "Intruz" Stephenie Meyer oraz wszystkie książki dotyczące Justina Biebera czy One Direction. ;p

A czy czytasz czasami zamiast książek fanfiction o właśnie Justinie czy 1D?
Tak, nawet bardzo często! Mam kilka fanfictions, które mogłabym szczerze polecić. ;p Jednak muszę przyznać, że częściej czytam o 1D, niż o Justinie. 

Które należą do Twoich ulubionych?
Na pewno Psychotic (Harry Styles), Dark/Knockout (Harry Styles), Cold/Chills/Frost Bite (Zayn Malik), Deception/Inception (Harry Styles) - wszystkie tłumaczenia. Ale także Directioner Dreams (Harry Styles), jedyne polskiego autorstwa, które czytam od ok. 2 lat i kocham je! 
A jeśli chodzi o Justina, czytałam dużo, ale najbardziej zapadł mi w pamięci Danger/Danger's Back. ;p

Dobrze, to by było na tyle. Dziękuję za wywiad oraz poświęcony mi czas.
Ja również dziękuję. ;)

WYWIAD Z MADDIE by Lusieeek
Skąd pomysł na dołączenie do Internetowego Spisu? Kiedy się z nim pierwszy raz spotkałaś?
Pomysł się wziął, że szukałam na zwiastunowni, która przyjęła, by mnie na staż i tak oto się zgłosiłam tu.
Spotkałam się, z nim, a raczej jakaś dziewczyna na tt powiedziała mi, o nim i powiedziała, że przeprowadzają rekrutację.

Dlaczego właśnie tworzysz zwiastuny? A nie szablony czy oceny?
Bo mnie to ciekawi i to było jak poszukiwałam szkoły i stwierdziłam żeby spróbować czegoś nowego. Szablony i oceny to nie dla mnie po prostu.

Od jak dawna je tworzysz?
Od 9 miesięcy może trochę więcej,

Dla kogo stworzyłaś swój pierwszy?
Dla mojej przyjaciółki.

Czy ktokolwiek z Twojego otoczenia (nie mówię o tej przyjaciółce) wie o tym, co robisz?
Bliskie mi osoby, osoby z tt i rodzina i to wszyscy.

Masz jakieś marzenie, cel, do którego dążysz?
Spotkanie idoli, wyjazd do UK, USA lub Hiszpanii.

Kim są Twoi idole?
Dla mnie to ciche anioły i wspaniałe osoby, a jak chodzi kim oni są to One Direction, 5 Seconds Of Summer i Demi Lovato.

Z kim "trzymasz" się najdłużej? 
Jak chodzi ci o idoli do 1D. :)

Który z nich to Twój ulubieniec? Oraz Twoja ulubiona piosenka?
To trudne pytanie ale raczej Louis i Niall nie mogę wybrać między nimi. Zdecydowanie One Thing od tego się zaczęło. :)

To może teraz zapytam coś o Tobie. Gdybyś się miała opisać, co byś napisała?
Szczerze nie wiem, to za trudne pytanie jak dla mnie nie lubię się opisać bo nie widzę siebie jak osoby, które widzą mnie z boku.

Boisz się krytyki? Jak na nie reagujesz, na hejty?
 Nie boję się krytyki bo ludzie którzy mnie krytykują mnie nie znają. Hejty po prostu olewam.

Co lubisz robić w wolnym czasie?
Słuchać muzyki, czytać książki.

Słuchasz/czytasz wszystko, czy tyko wybrane gatunki? Jaka jest Twoja ulubiona książka i dlaczego?
Zależy czy mnie to zaciekawi jeśli tak biorę co do muzyki nie mam wybranego gustu ale raczej pop/ rock nie raz hip hop. To trudny wybór ale Mechaniczna Księżniczka zaciekawiła mnie fabuła i uwielbiam tą pisarkę.

Skoro już jesteśmy przy ulubionych: co lubisz jeść?
O boże lubię wszystko jeść no praktycznie.

Kot czy pies?
 Tu nie da się wybrać bo kocham zwierzaki.

Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?
 Nie wierzę w miłość w ogóle więc w tą też nie wierzę.

Dlaczego nie wierzysz?
To już sprawy bardziej osobiste ale mogę powiedzieć, że problemy rodzinne.

Dobrze, nie będę już dalej o to dopytywać. Myślę, że możemy już skończyć. Bardzo dziękuję za wywiad i poświęcony mi czas.
Nie ma za co.

WYWIAD Z ZACZAROWANĄ by Lusieeek
Skąd pomysł na dołączenie do Internetowego Spisu? Kiedy się z nim pierwszy raz spotkałaś?
To było już dość dawno, jak założyłam mojego pierwszego bloga z opowiadaniem (prawie rok temu). Nie przypuszczałam wtedy, że dołączę do załogi. Jakiś czas później zobaczyłam, że Internetowy Spis pilnie poszukuje oceniających i postanowiłam się zgłosić.

Jak można zauważyć, już oceniającą nie jesteś. Czym się aktualnie zajmujesz?
Tak, zrezygnowałam z oceniania przez brak czasu. Aktualnie jestem szabloniarką.

Dlaczego właśnie grafika?
Jak zaczęłam moją przygodę z blogami często odwiedzałam inne blogi z opowiadaniami. Od razu zakochałam się w pięknych szablonach, które je zdobiły i zaczęłam się zastanawiać skąd biorą te cuda. Poszukałam trochę w internecie i odwiedziłam kilka szabloniarni. Zasypywałam graficzki całą masą pytań na temat CSS i programów graficznych i jakiś czas później ściągnęłam Gimpa. Grafika stała się moim hobby. Zawsze myślałam, że stworzenie łatwego kodu jest strasznie trudne i byłam dumna z każdego nowego dzieła. Tak to się mniej więcej zaczęło :D.

Czy Twoi rodzice, reszta rodziny lub znajomi wiedzą, że się tym zajmujesz?
Rodzice wiedzą bo poprosiłam ich o Photoshopa. Znajomi tylko niektórzy.

Boisz się, że mogliby Cię wyśmiać za to, co robisz?
Nie, raczej nie. Jednak jakoś... niezbyt było mi po drodze informowanie ich :/. Kilku wie, ale nie wszyscy.

Jak wyobrażasz sobie swoją dalszą przyszłość? 
Nie myślałam jeszcze o tym, ale raczej nie wiążę jej z grafiką. To moja pasja, coś co robię w wolnym czasie, ale nie moja przyszłość ;).

A co do pracy, wiesz, co byś chciała robić?

Chciałabym zostać psychologiem, ale to tylko takie plany. Jeszcze nie wiem na co się zdecyduję.

Do której idziesz teraz klasy?
Do 1 gimnazjum :3.

Jak Ci poszedł Sprawdzian Szóstoklasisty?
Chyba dobrze, miałam 36 punktów. Uważam, że w tym roku był wyjątkowo łatwy.

Do jakiego gimnazjum idziesz?
Do 4 w Krakowie.

Na jaki profil?
Do biol-chem :3.

Dlaczego właśnie ten kierunek?
Sama nie wiem. Zawsze interesowałam się przyrodą i... wydawała mi się to najsensowniejsza klasa xD.

Co lubisz robić w wolnym czasie?
Oczywiście tworzyć grafikę :3. Ale kocham też czytać. Nie raz się zdarza, że cały dzień spędzam przy książce xD. Spotykam się też z przyjaciółmi.

Jakie książki zazwyczaj czytasz? Twoja ulubiona?
Ostatnio przeczytałam "Gwiazd naszych wina" ^^. Lubię fantasy i kryminały. Chyba nie mam ulubionej...

A oglądasz jakieś filmy?
Jasne. Choć zdecydowanie wolę książki :).

Jaki gatunek filmów lubisz?
Tak jak książek - fantastykę. Ale lubię też przygodowe filmy.

Masz jakiś ulubiony?
Uwielbiam oglądać filmy typu "Władca Pierścieni" czy "Harry Potter". Takie powszechnie znane fantasy ^^.

Czy masz marzenia, cele, do których dążysz? Czy któryś z nich się już spełnił?
Hm, moim marzeniem jest napisanie i wydanie książki ^^, a także pomaganie innym jako psycholog.

Dlaczego właśnie psycholog?
Trudno powiedzieć. Zawsze chciałam pomagać ludziom w taki czy inny sposób, a ten wydaje mi się chyba najciekawszy xD.

Dobrze, w takim razie życzę Ci, abyś mogła spełnić to marzenie. A teraz dziękuję za wywiad.
Również dziękuję.

Szafirka nie odpowiada na nasze wiadomości, więc nie znajdziecie wywiadu z nią. Nie ma tu także wywiadu z Megan, która dołączyła do ISu niedawno i nie było czasu, by takowy przeprowadzić.

Poniżej po raz kolejny przedstawiamy plan na urodziny ↓

1. Dzień = Rys historyczny + IS w liczbach + Film o ISie
2. Dzień = TU JESTEŚ
3. Dzień = Energylandia - opis wyjścia i atrakcji + groupon.pl - oszustwo czy naprawdę niższe ceny? Sprawdzenie.
4. Dzień = Grafika + Instrukcje
5. Dzień = Recenzje + Ocena specjalna: Ocena bloga Honoraty HONEY Skarbek
6. Dzień = Zwiastuny
7. Dzień = Zabawy + Wiersze + Rymowanki + Rozwiązanie zabawy z Sekretnymi Stronami

Jeśli nie macie nas jeszcze dość macie możliwość polecić IS na swoim blogu. Wystarczy, że umieścicie na nim nasz button. Znajdziecie go w zakładce „Button”. Jeśli zaś chcecie, aby ktoś z waszych czytelników przyłączył się do świętowania możecie wrzucić do siebie także button urodzinowy ↓

Wskazówka do znalezienia kolejnej Sekretnej Strony:
Do końca września termin ma,
ty weź udział, bo przecież nie ja.

2 komentarze:

 1. Hejo Ladire to Donka.
  Dziękuję za pozdrowienia, jesteś kochana.
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co ;) Też cię kocham XD
   Buziaczki :*

   Usuń

Poprzednie Notki