Rekrutacja - Neutralni

Witaj w formularzu rekrutacyjnym na neutralnego!
Nazwa może brzmieć trochę formalnie, ale to tylko pozory. Bardzo cieszymy się, że przejawiasz chęci dołączenia do załogi! Może to na ciebie właśnie czekamy?


Znalazłaś/eś się w formularzu rekrutacyjnym na neutralnego, więc w takim razie musisz chcieć zostać naszym IS-owym pomocnikiem, nie mylimy się?

Jeśli się nie mylimy, to zaczynajmy!
Musisz znać trzy podstawowe zasady, które obowiązują tu nas wszystkich — i stażystów, i pełnoprawnych członków załogi. Skoro niedługo staniesz się jednym z nas, wypadałoby ci je przedstawić. Nie martw się, na pewno dasz radę im sprostać!

Zasada 1: Nie obawiaj się niczego. Nie startujesz właśnie na studia do Julliarda ani na pokaz mody Gucciego, więc możesz być totalnie wyluzowany. Poprosimy Cię tylko o kilka niezbędnych rzeczy, ale prostych. Wierzymy w Ciebie, więc ty też w siebie uwierz!

Zasada 2: Traktuj obowiązki i bycie w IS-ie jak przyjemność! Jesteś na równi z resztą załogi, wcale nie gorszy, więc nie masz powodów do zmartwień. Wypełniaj swoje zadania systematycznie, lecz pamiętaj, że ma to być jedynie zabawa, a ty masz czuć się szczęśliwy i spełniony w swojej roli.

Zasada 3: Nie jesteś tu sam, więc nie czuj się tak! Jeśli będziesz mieć problem, załoga jest tu dla ciebie. Nie rozumiesz czegoś? Powiedz o tym członkowi załogi, który przeprowadza twoją rekrutację. Chcesz, żeby twoich pierwszych prac doglądał ktoś, kto jest tu dłużej lub nie masz pewności, co do spraw związanych ze swoimi obowiązkami? Jesteśmy tu dla ciebie, zawsze! Ponadto dotrzesz do Strony Stażu, która — mamy nadzieję — ułatwi ci przejście pierwszego miesiąca z nami.

Skoro znasz już zasady, możemy przechodzić do czystych formalności!

Co będzie od ciebie wymagane, jako neutralnego?
—  Umiejętność poprawnego pisania po polsku. Każdy uczy się na swoich błędach i im więcej prac wystawia, tym lepszy jest w swoim fachu, więc nie, nie musisz być perfekcyjny! Ważne, żebyś znał chociaż podstawy plus trochę więcej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteś słownikiem, dlatego nie masz się czym martwić, jeśli np. interpunkcja idzie ci trochę gorzej niż reszta.
Umiejętność postępowania według wzoru. Wiele prac, które będziesz miał do wykonania, posiada odpowiedni wzór, musisz więc umieć z nich korzystać.
Chęci i zapał. Jeden z najważniejszych punktów! Nie powinieneś rezygnować po jednym zadaniu, bo będzie nam smutno się z tobą rozstawać. A twoje prace powinny zachęcać, prawda? Sądzimy, że tak, dlatego nie pisz na siłę, ani gdy jesteś zmęczony. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz.
Pozostanie z nami na dłużej. Wszyscy mamy nadzieję, że pozostaniesz jak najdłużej i zadbasz o Internetowy Spis wraz z innymi neutralnymi! Jeśli nie planujesz długiego pobytu, lepiej już stąd uciekaj!
Zaangażowanie . Każdy chciałby czytać, kiedy piszący naprawdę postara się i wykona pracę najlepiej, jak potrafi! Zwróć uwagę na każdy detal, czerp inspirację z różnych źródeł i nie pozwól, aby coś ci się nie spodobało.

Dużo chyba tego nie ma, prawda?
Mamy nadzieję, że nadal starasz się o tę posadę!

Jeśli tak, wiedz, że pozostał już jedynie mały formularzyk, który dzieli cię od stażu. Mała, drobna przeszkoda. Prosimy cię, abyś napisał go w komentarzu na tej podstronie.
Do dzieła!

W formularzu musi się znaleźć kilka rzeczy, a oto one:
Imię. Twoje jedyne najprawdziwsze imię, którego używasz na co dzień.
Nick, jakim będziesz się posługiwać. Oddaj się kreatywności! Będzie to nick od twojego konta na Bloggerze lub Google+.
Adres twojej podstrony. Podstrona to blog przeznaczony tylko i wyłącznie tobie. Znajdą się tam podstawowe informacje na twój temat, jeśli chcesz się pochwalić, możesz umieścić linki do swoich innych blogów. Ważne, żeby dotyczyła ona tylko i wyłącznie Internetowego Spisu i twojej działalności tutaj. Niczego więcej.
Nie masz jeszcze podstrony? Nie przejmuj się. Możesz założyć ją dopiero w trakcie trwania stażu, a teraz w formularzu napisz, że po prostu jej na razie nie posiadasz.
Adres e-mail. Jest on bardzo ważny, ponieważ załoga praktycznie przez cały czas będzie się przez niego z tobą kontaktować. Jesteśmy (a raczej będziemy) w końcu rodziną, czyż nie?
Adres swojego bloga (opcjonalnie). Masz bloga? Pochwal się!
Doświadczenie w blogosferze. Opowiedz krótko o swojej przygodzie z Bloggerem. Masz jakieś blogi? Od kiedy tu jesteś? Co skłoniło cię do bycia neutralnym? Kiedykolwiek współtworzyłeś jakąś stronę? Dlaczego sądzisz, że się nadajesz?

Na komentarze czekamy pod tą notką, tak, jak wspomniane zostało już powyżej.
Nie wahaj się dłużej, pisz!
Każde zgłoszenie rozpatrzymy i na każde również odpowiemy — pozytywnie lub też negatywnie. Jeśli będzie to pozytywny odzew, dostaniesz wiadomość na poczcie, że dostałeś się na staż! A jeśli negatywny, możemy powiedzieć tylko: próbuj dalej!

Zapraszamy! I powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poprzednie Notki