Rekrutacja - Szabloniarze

Witaj w formularzu rekrutacyjnym na szabloniarza!
Nazwa może brzmieć trochę formalnie, ale to tylko pozory. Bardzo cieszymy się, że przejawiasz chęci dołączenia do załogi! Może to na ciebie właśnie czekamy?


Znalazłaś/eś się w formularzu rekrutacyjnym na szabloniarza, więc w takim razie musisz chcieć zostać naszym IS-owym grafikiem, nie mylimy się?


Jeśli się nie mylimy, to zaczynajmy!
Musisz znać trzy podstawowe zasady, które obowiązują tu nas wszystkich — i stażystów, i pełnoprawnych członków załogi. Skoro niedługo staniesz się jednym z nas, wypadałoby ci je przedstawić. Nie martw się, na pewno dasz radę im sprostać!


Zasada 1: Nie obawiaj się niczego. Nie startujesz właśnie na studia do Julliarda ani na pokaz mody Gucciego, więc możesz być totalnie wyluzowany. Poprosimy Cię tylko o kilka niezbędnych rzeczy, ale prostych. Wierzymy w Ciebie, więc ty też w siebie uwierz!


Zasada 2: Traktuj wykonywanie grafiki i bycie w IS-ie jak przyjemność! Jesteś na równi z resztą załogi, wcale nie gorszy, więc nie masz powodów do zmartwień. Wypełniaj swoje obowiązki i rób szablony systematycznie, lecz pamiętaj, że ma to być jedynie zabawa, a ty masz czuć się szczęśliwy i spełniony w swojej roli.


Zasada 3: Nie jesteś tu sam, więc nie czuj się tak! Jeśli będziesz mieć problem, załoga jest tu dla ciebie. Nie rozumiesz czegoś? Powiedz o tym członkowi załogi, który przeprowadza twoją rekrutację. Chcesz, żeby twoich pierwszych prac doglądał ktoś, kto jest tu dłużej lub nie masz pewności, co do spraw związanych z wykonywaniem szablonów/grafiki? Szabloniarki są tu dla ciebie, zawsze! Ponadto dotrzesz do Strony Stażu, która — mamy nadzieję — ułatwi ci przejście pierwszego miesiąca z nami.


Skoro znasz już zasady, możemy przechodzić do czystych formalności!


Co będzie od ciebie wymagane, jako szabloniarza?
Umiejętność korzystania z programów do robienia szablonów oraz umiejętność wykonywania szablonów. Każdy uczy się na swoich błędach i im więcej prac wystawia, tym lepszy jest w swoim fachu, więc nie, nie musisz być perfekcyjny! Ważne, żebyś znał chociaż podstawy plus trochę więcej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteś maszyną do wykonywania grafiki, dlatego nie masz się czym martwić, jeśli np. tworzenie kodu CSS idzie ci trochę gorzej niż reszta.
Chęci i zapał. Jeden z najważniejszych punktów! Nie powinieneś rezygnować po zrobieniu jednego czy dwóch szablonów, bo będzie nam smutno się z tobą rozstawać. A twoje prace powinny zachęcać, prawda? Sądzimy, że tak, dlatego nie wykonuj nic na siłę, ani gdy jesteś zmęczony. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz.
Pozostanie z nami na dłużej. Wszyscy mamy nadzieję, że pozostaniesz jak najdłużej i będziesz pielęgnować naszą szabloniarnię wraz z innymi szabloniarzami. Jeśli nie planujesz długiego pobytu, lepiej już stąd uciekaj!
Zaangażowanie i kreatywność. Każdy chciałby oglądać swój szablon, kiedy szabloniarz naprawdę postara się i wykona go najlepiej, jak potrafi! Zwróć uwagę na każdy detal tworzonej grafiki, czerp inspirację z różnych źródeł i nie pozwól, aby coś ci się nie spodobało.


Dużo chyba tego nie ma, prawda?
Mamy nadzieję, że nadal starasz się o tę posadę!


Jeśli tak, wiedz, że pozostał już jedynie mały formularzyk, który dzieli cię od stażu. Mała, drobna przeszkoda. Prosimy cię, abyś napisał go w komentarzu na tej podstronie.
Do dzieła!


W formularzu musi się znaleźć kilka rzeczy, a oto one:
Imię. Twoje jedyne najprawdziwsze imię, którego używasz na co dzień.
Nick, jakim będziesz się posługiwać. Oddaj się kreatywności! Będzie to nick od twojego konta na Bloggerze lub Google+.
Adres twojej podstrony. Podstrona to blog przeznaczony tylko i wyłącznie tobie. Znajdą się tam podstawowe informacje na twój temat; to, jaką tematykę i kolorystykę szablonów wykonasz, a jakiej nie i możliwe, że również kolejka. Jeśli chcesz się pochwalić, możesz umieścić linki do swoich innych blogów lub wykonane już prace. Ważne, żeby dotyczyło to tylko i wyłącznie Internetowego Spisu i twojej działalności tutaj. Niczego więcej.
Nie masz jeszcze podstrony? Nie przejmuj się. Możesz założyć ją dopiero w trakcie trwania stażu, a teraz w formularzu napisz, że po prostu jej na razie nie posiadasz.
Adres e-mail. Jest on bardzo ważny, ponieważ załoga praktycznie przez cały czas będzie się przez niego z tobą kontaktować. Jesteśmy (a raczej będziemy) w końcu rodziną, czyż nie?
W jakim programie tworzysz. Wystarczy nam jedynie nazwa programu lub programów, w których wykonujesz grafikę.
Przykładowe dwie prace. Prosimy o dwie przykładowe prace, które już kiedyś wykonałeś. Mogą to być dwa szablony (2x nagłówek + 2x kod CSS) lub nagłówek i szablon (2x nagłówek + 1x kod CSS).
Adres swojego bloga (opcjonalnie). Masz bloga? Pochwal się!
Doświadczenie w blogosferze. Opowiedz krótko o swojej przygodzie z Bloggerem. Masz jakieś blogi? Od kiedy tu jesteś? Co skłoniło cię do bycia szabloniarzem? Kiedykolwiek tworzyłeś już grafikę? Dlaczego sądzisz, że się nadajesz? Co jest twoją najlepszą stroną: nagłówki, kod CSS, paczki stocków, palety kolorów, buttony, sygnatury? A może coś jeszcze innego?


Na komentarze czekamy pod tą notką, tak, jak wspomniane zostało już powyżej.
Nie wahaj się dłużej, pisz!
Każde zgłoszenie rozpatrzymy i na każde również odpowiemy — pozytywnie lub też negatywnie. Jeśli będzie to pozytywny odzew, dostaniesz wiadomość na poczcie, że dostałeś się na staż! A jeśli negatywny, możemy powiedzieć tylko: próbuj dalej!


Zapraszamy! I powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poprzednie Notki