Rekrutacja - Oceniający

Witaj w formularzu rekrutacyjnym na oceniającego!
Nazwa może brzmieć trochę formalnie, ale to tylko pozory. Bardzo cieszymy się, że przejawiasz chęci dołączenia do załogi! Może to na ciebie właśnie czekamy?


Znalazłaś/eś się w formularzu rekrutacyjnym na oceniającego, więc w takim razie musisz chcieć zostać naszą IS-ową betą, nie mylimy się?


Jeśli się nie mylimy, to zaczynajmy!
Musisz znać trzy podstawowe zasady, które obowiązują tu nas wszystkich — i stażystów, i pełnoprawnych członków załogi. Skoro niedługo staniesz się jednym z nas, wypadałoby ci je przedstawić. Nie martw się, na pewno dasz radę im sprostać!


Zasada 1: Nie obawiaj się niczego. Nie startujesz właśnie na studia do Julliarda ani na pokaz mody Gucciego, więc możesz być totalnie wyluzowany. Poprosimy Cię tylko o kilka niezbędnych rzeczy, ale prostych. Wierzymy w Ciebie, więc ty też w siebie uwierz!


Zasada 2: Traktuj ocenianie i bycie w IS-ie jak przyjemność! Jesteś na równi z resztą załogi, wcale nie gorszy, więc nie masz powodów do zmartwień. Wypełniaj swoje obowiązki i oceniaj systematycznie, lecz pamiętaj, że ma to być jedynie zabawa, a ty masz czuć się szczęśliwy i spełniony w swojej roli.


Zasada 3: Nie jesteś tu sam, więc nie czuj się tak! Jeśli będziesz mieć problem, załoga jest tu dla ciebie. Nie rozumiesz czegoś? Powiedz o tym członkowi załogi, który przeprowadza twoją rekrutację. Chcesz, żeby twoich pierwszych ocen doglądał ktoś, kto jest tu dłużej lub nie masz pewności, co do spraw związanych z ocenianiem? Oceniające są tu dla ciebie, zawsze! Ponadto dotrzesz do Strony Stażu, która — mamy nadzieję — ułatwi ci przejście pierwszego miesiąca z nami.


Skoro znasz już zasady, możemy przechodzić do czystych formalności!


Co będzie od ciebie wymagane, jako oceniającego?
—  Umiejętność poprawnego pisania po polsku. Każdy uczy się na swoich błędach i im więcej prac wystawia, tym lepszy jest w swoim fachu, więc nie, nie musisz być perfekcyjny! Ważne, żebyś znał chociaż podstawy plus trochę więcej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteś słownikiem, dlatego nie masz się czym martwić, jeśli np. interpunkcja idzie ci trochę gorzej niż reszta.
Chęci i zapał. Jeden z najważniejszych punktów! Nie powinieneś rezygnować po napisaniu jednej oceny, bo będzie nam smutno się z tobą rozstawać. A twoje prace powinny zachęcać, prawda? Sądzimy, że tak, dlatego nie pisz na siłę, ani gdy jesteś zmęczony. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz.
Pozostanie z nami na dłużej. Wszyscy mamy nadzieję, że pozostaniesz jak najdłużej i będziesz pielęgnować naszą ocenialnię wraz z innymi oceniającymi. Jeśli nie planujesz długiego pobytu, lepiej już uciekaj do zakładki JO!
Zaangażowanie i kreatywność. Każdy chciałby czytać swoją ocenę, kiedy oceniający naprawdę postara się i wykona ją najlepiej, jak potrafi! Zwróć uwagę na każdy detal oceny, czerp inspirację z różnych źródeł i nie pozwól, aby coś ci się nie spodobało.


Dużo chyba tego nie ma, prawda?
Mamy nadzieję, że nadal starasz się o tę posadę!


Jeśli tak, wiedz, że pozostał już jedynie mały formularzyk, który dzieli cię od stażu. Mała, drobna przeszkoda.
Do dzieła!


W formularzu musi się znaleźć kilka rzeczy, a oto one:
Imię. Twoje jedyne najprawdziwsze imię, którego używasz na co dzień.
Nick, jakim będziesz się posługiwać. Oddaj się kreatywności! Będzie to nick od twojego konta na Bloggerze lub Google+.
Adres twojej podstrony. Podstrona to blog przeznaczony tylko i wyłącznie tobie. Znajdą się tam podstawowe informacje na twój temat; to, co ocenisz, a czego nie; możliwe, że również kolejka; jeśli chcesz się pochwalić, możesz umieścić linki do swoich innych blogów; czy jeszcze lista już ocenionych (jeszcze ich nie masz!) przez ciebie prac. Ważne, żeby dotyczyła ona tylko i wyłącznie Internetowego Spisu i twojej działalności tutaj. Niczego więcej.
Nie masz jeszcze podstrony? Nie przejmuj się. Możesz założyć ją dopiero w trakcie trwania stażu, a teraz w formularzu napisz, że po prostu jej na razie nie posiadasz.
Co oceniasz, a czego nie. Tylko pokrótce wyjaśnij, co ocenisz, żebyśmy mogły przydzielić ci bloga z wolnej kolejki do oceny rekrutacyjnej. Napisz, czy wolisz opowiadania, czy pamiętniki, a potem kilka gatunków, jakie preferujesz. Bardziej rozpisz się o tym na swojej podstronie.
Adres e-mail. Jest on bardzo ważny, ponieważ załoga praktycznie przez cały czas będzie się przez niego z tobą kontaktować. Jesteśmy (a raczej będziemy) w końcu rodziną, czyż nie?
Adres swojego bloga (opcjonalnie). Masz bloga? Pochwal się! Piszesz jakieś opowiadanie? Jeszcze lepiej!
Doświadczenie w blogosferze. Opowiedz krótko o swojej przygodzie z Bloggerem. Masz jakieś blogi? Od kiedy tu jesteś? Co skłoniło cię do bycia oceniającym? Kiedykolwiek coś oceniałeś? Dlaczego sądzisz, że się nadajesz? Co jest twoją najlepszą stroną: ortografia, interpunkcja, stylistyka, a może coś jeszcze?


Na komentarze czekamy pod tą notką, tak, jak wspomniane zostało już powyżej.
Nie wahaj się dłużej, pisz!
Każde zgłoszenie rozpatrzymy i na każde również odpowiemy — pozytywnie lub też negatywnie. Jeśli będzie to pozytywny odzew, zostaniesz w mailu poproszony o napisanie jednej próbnej oceny wybranego przez nas bloga. Nie martw się, dostosujemy się do tego, co oceniasz, a czego nie. Jeśli kolejka wolna ocenialni jest zapełniona, oczekuj, że prawdopodobnie będzie to blog właśnie z niej.

Zapraszamy! I powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poprzednie Notki