Rekrutacja - Beta

Witaj w formularzu rekrutacyjnym na betę!
Nazwa może brzmieć trochę formalnie, ale to tylko pozory. Bardzo cieszymy się, że przejawiasz chęci dołączenia do załogi! Może to na ciebie właśnie czekamy?


Zaczynajmy!
Musisz znać trzy podstawowe zasady, które obowiązują tu nas wszystkich — i stażystów, i pełnoprawnych członków załogi. Skoro niedługo staniesz się jednym z nas, wypadałoby ci je przedstawić. Nie martw się, na pewno dasz radę im sprostać!

Zasada 1: Nie obawiaj się niczego. Nie startujesz właśnie na studia do Julliarda ani na pokaz mody Gucciego, więc możesz być totalnie wyluzowany. Poprosimy Cię tylko o kilka niezbędnych rzeczy, ale prostych. Wierzymy w Ciebie, więc ty też w siebie uwierz!

Zasada 2: Traktuj betowanie i bycie w IS-ie jak przyjemność! Jesteś na równi z resztą załogi, wcale nie gorszy, więc nie masz powodów do zmartwień. Wypełniaj swoje obowiązki i systematycznie poprawiaj błędy, lecz pamiętaj, że ma to być jedynie zabawa, a ty masz czuć się szczęśliwy i spełniony w swojej roli.

Zasada 3: Nie jesteś tu sam, więc nie czuj się tak! Jeśli będziesz mieć problem, załoga jest tu dla ciebie. Nie rozumiesz czegoś? Powiedz o tym członkowi załogi, który przeprowadza twoją rekrutację. Chcesz, żeby twoich pierwszych kroków doglądał ktoś, kto jest tu dłużej? Jesteśmy tu dla ciebie!

Skoro znasz już zasady, możemy przechodzić do czystych formalności!

Co będzie od ciebie wymagane, jako bety?
—  Umiejętność poprawnego pisania po polsku. Każdy uczy się na swoich błędach, ale to niestety dość długotrwały proces. Załoga popełnia dość dużo gaf. Nie zdajemy sobie z tego często sprawy, więc to ty musisz poprawiać te błędy i douczać nas.
Chęci i zapał. Jeden z najważniejszych punktów! Nie powinieneś rezygnować, bo będzie nam smutno się z tobą rozstawać. A twoje prace powinny zachęcać, prawda? Sądzimy, że tak, dlatego nie pisz na siłę, ani gdy jesteś zmęczony. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz.
Pozostanie z nami na dłużej. Wszyscy mamy nadzieję, że pozostaniesz jak najdłużej i będziesz pielęgnować naszą stronę wraz z innymi. Jeśli nie planujesz długiego pobytu, lepiej już uciekaj!

Dużo chyba tego nie ma, prawda?
Mamy nadzieję, że nadal starasz się o tę posadę!

Jeśli tak, wiedz, że pozostał już jedynie mały formularzyk, który dzieli cię od stażu. Mała, drobna przeszkoda.
Do dzieła!

W formularzu musi się znaleźć kilka rzeczy, a oto one:
Imię. Twoje jedyne najprawdziwsze imię, którego używasz na co dzień.
Nick, jakim będziesz się posługiwać. Oddaj się kreatywności! Będzie to nick od twojego konta na Bloggerze lub Google+.
Adres twojej podstrony. Podstrona to blog przeznaczony tylko i wyłącznie tobie. Znajdą się tam podstawowe informacje na twój temat, a może jeśli chcesz się pochwalić, umieścisz tam też linki do swoich innych blogów. Ważne jest to, żeby podstrona dotyczyła tylko i wyłącznie Internetowego Spisu i twojej działalności tutaj. Niczego więcej.
Nie masz jeszcze podstrony? Nie przejmuj się. Możesz założyć ją dopiero w trakcie trwania stażu, a teraz w formularzu napisz, że po prostu jej na razie nie posiadasz.
Adres e-mail. Jest on bardzo ważny, ponieważ załoga praktycznie przez cały czas będzie się przez niego z tobą kontaktować. Jesteśmy (a raczej będziemy) w końcu rodziną, czyż nie?
Adres swojego bloga (opcjonalnie). Masz bloga? Pochwal się! Piszesz jakieś opowiadanie? Jeszcze lepiej!
Doświadczenie w blogosferze. Opowiedz krótko o swojej przygodzie z Bloggerem. Masz jakieś blogi? Od kiedy tu jesteś? Co skłoniło cię do bycia oceniającym? Kiedykolwiek coś oceniałeś? Dlaczego sądzisz, że się nadajesz? Co jest twoją najlepszą stroną: ortografia, interpunkcja, stylistyka, a może coś jeszcze?

Na komentarze czekamy pod tą notką, tak, jak wspomniane zostało już powyżej.
Nie wahaj się dłużej, pisz!
Każde zgłoszenie rozpatrzymy i na każde również odpowiemy — pozytywnie lub też negatywnie. Jeśli będzie to pozytywny odzew, zostaniesz poinformowany mailowo.

Zapraszamy! I powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poprzednie Notki