wtorek, 9 września 2014

„Przez burze ognia” - Recenzujemy

Autor: Veronica Rossi

Tytuł: Przez burze ognia

Oryginalny: Tytuł: Under the Never Sky

Cykl: Przez burze ognia (tom 1)

Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction

Data wydania:
2013 (data przybliżona)

Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive

Ilość stron: 368

Pierwsze zdanie: Świat poza Kapsułami Podu nazwano "Umieralnią".Opis książki: 
ROZDZIELIŁ ICH ŚWIAT

POŁĄCZYŁO PRZEZNACZENIE

Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko.

Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje.

Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż…

W swej bestsellerowej powieści Veronica Rossi stworzyła oszałamiające światy pełne niebezpieczeństw, okrucieństwa i piękna, niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction.

Moja opinia:

Jak pisałam wcześniej kocham fantastykę. Książka bardzo mi się spodobała, choć na początku są momenty, których można nie zrozumieć. Książka opowiada nam o spotkaniu Ari i Perry’iego (nie wiem jak się odmienia jego imię). Spotkanie zaczyna się od tego, że Perry chce odzyskać bratanka a porwali go ludzie z Kopsuł/ sfer w tym samym momencie Aria została wydalona do Umieralni, ponieważ wtargnęła na teren zakazany i chciała się dowiedzieć co się dzieje z jej matką. Książka pokazuje nam jak pewna rodzaju przejdzie od nienawiści do miłości, jak ludzie z innych sfer mogę się w sobie zakochać. Książka bardzo przypadła mi do gustu.

Ocena:
10/10

1 komentarz:

Poprzednie Notki