poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Instrukcje: Jak założyć bloga?

Na ISie co jakiś czas będą dodawane różnorakie instrukcje dotyczące szablonów, zwiastunów i całej reszty. Mam nadzieję, że przypadną wam one do gustu.

Jak założyć bloga?


Pozwólcie, że zaczniemy od banałów, bo okazuje się, że wiele osób pragnących założyć bloga nie ma pojęcia jak to zrobić.

1. Krok pierwszy
Pierwszym warunkiem jest posiadanie konta Google. Jeśli już konto założyliśmy, wchodzimy na blogger.com. Znajdując się tam, po lewej stronie, praktycznie pod nazwą bloggera, widzimy napis Nowy blog. Klikamy na niego.
2. Krok drugi
Teraz trzeba założyć bloga. Do tego będą potrzebne: tytuł bloga, adres oraz początkowy szablon.
Jeśli adres jest zajęty, trzeba spróbować wymyślić inny, bardziej wymagający.

Podsumowanie:
Wszystko wydaje się trudne, lecz jeśli się jedynie trochę zagłębić, to staje się łatwiejsze. Wiemy już, jak założyć bloga, ale co z resztą? Kolejną sprawą jest dodanie postów, dodatków po bokach, stron, zapoznanie się z ustawieniami oraz co można w nich pozmieniać, a także wiele innych. Jednak to już w kolejnych tutorialach.

8 komentarzy:

 1. Już nie mogę się doczekać gdy zaczniecie robić tutki o szablonach z CSS i nagłówkach, aby samemu robić ^^
  Pozdrawiam! :*
  Lil

  OdpowiedzUsuń
 2. Zakładanie bloga jest prostą sprawą. Akurat nie musiałam sięgać po pomoc w tej sprawie. Gorzej jest z kontem. Wcześniej blogger nie był połączony z google +. Można było korzystać z już istniejącego e-maila np. z WP :) Teraz to trzeba podawać imię i nazwisko przy zakładaniu konta :( I pytanie: czy można wymyślić jakąś nazwę zamiast wpisywania imienia i nazwiska? Nie każdy chce pod swoim nazwiskiem prowadzić bloga.
  Pozdrawiam :)

  a tak z innej beczki: lubisz Ylvis'a? Ja bardziej tą jedną piosenkę o lisie, ale inne tez są fajne, choć bardzo zabawne mają teledyski do nich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że możesz podać np. zamiast Karolina Papryczka to swój nick, np. Fan Cro. Wiele osób tak robi. :)
   I oprócz lisa lubię jeszcze Stonehenge :D

   Usuń
  2. Jeden blogger mi mówił, że można tak zwana fałszywkę podać. Wolałam jednak się upewnić ;) Ale dobrze, że nie trzeba podawać prawdziwych danych :)

   Tak, Stonehenge też super. A także i te ich skecze xD hahah xD Mają własny program - zapewne wiesz :)

   Usuń
 3. Jeżeli chodzi o szablony...to może potrafisz zrobić jakiś z Ylvis? Byłoby ciekawie :) I powiesz szczerze, że skorzystałabym z takiego szablonu.
  Pewnie zauważyłaś, że u mnie na oficjalnym blogu nie mam porządnego szablonu :( Sama nie potrafię zdziałać z tym cuda. Na razie (zamiast nagłówka) wolałabym coś fajnego mieć z tymi gadżetami i tłem, by strona była ładniejsza...chociaż jakies dopasowanie do mojego zdjęcia z chmurkami xD Poradzisz mi coś może?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie robię szablonów, ale w późniejszym terminie zostaną opublikowane instrukcje, jak przygotować go samemu, a na ten czas możesz złożyć zamówienie w odpowiedniej zakładce. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, dobre i składanie zamowień, choć trzeba czekać trochę,w zależności od kolejki. A nie robicie czystych szablonów? Tzn same tło i CSS, by urozmaicić wygląd linków itp.

   Usuń
  2. Niezła propozycja ;) Pomyślimy nad tym.

   Usuń

Poprzednie Notki